Aktualności

XI BYTOMSKA OLIMPIADA JĘZYKÓW OBCYCH

20 marca br. w naszej szkole odbył się II etap Olimpiady Językowej. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Konkurowało ze sobą 25 uczniów z 6 bytomskich gimnazjów. Młodzież mogła wykazać się wiedzą z trzech języków: angielskiego, niemieckiego oraz francuskiego. W przerwie uczniowie wzięli udział w zajęciach teatralnych poprowadzonych przez uczniów naszego liceum. Na gości czekał słodki poczęstunek.

W tym roku najlepsi okazali się:

j. angielski:

I miejsce – Joanna Chmiel (Gimnazjum nr1)

II miejsce - Wiktoria Skrzypiec (Gimnazjum nr7)

III miejsce – Paulina Frątczak (ZSO nr1)


j. niemiecki:

I miejsce – Victoria Jastrzębska (ZSO nr1)

II miejsce – Marek Tylkowski (Gimnazjum nr1)

III miejsce – Marlena Kozikowska (ZSO nr1)


j. francuski:

I miejsce – Magdalena Sukar (Gimnazjum nr1)

II miejsce – Maja Grzybowska (Gimnazjum nr1)

III miejsce – Aleksandra Rzycka (Gimnazjum nr1)


Wszystkim serdecznie gratulujemy!KONKURS W BIBLIOTECE

Znalezione obrazy dla zapytania Konkurs Frazeologiczny16.03.17 r. odbył się Szkolny Konkurs Frazeologiczny, którego organizatorem była bibliotekarz szkoły p. Magdalena Rogowicz. Uczniowie musieli wykazać się znajomością znanych polskich przysłów, zwrotów i powiedzeń.
W konkursie wzięły udział 22 osoby. Zwycięzcą został Tomasz Górny z klasy 2a. Gratulujemy!

BIBLIOTEKA OGŁASZA

21.03.17 r. z inicjatywy bibliotekarza szkoły p. Magdaleny Rogowicz odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny pt. "Bohaterowie naszych lektur". W konkursie wzięło udział 11 osób. Zwyciężyła Emilia Zawojek z klasy 2a, która namalowała Zgredka - bohatera cyklu powieści J. K. Rowling pt. "Harry Potter". Gratulacje!

KONKURS DLA ŚCISŁOWCÓW

Znalezione obrazy dla zapytania Kangur Matematyczny


16.03.17 r. uczniowie naszej szkoły: Sandra Uptas(2a), Kamil Matula(2b) i Jakub Kamiński (2cg) uczestniczyli w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". Zadaniem Żeromszczaków było rozwiązanie testu w różnych kategoriach wiekowych. Opiekunem uczniów był prof. Jarosław Żak. Wyniki wkrótce.

ŻEROMSZCZACY W CENTRUM NAUKI KOPERNIK W WARSZAWIE

Po roku nieobecności po raz drugi zawitaliśmy do Centrum Nauki w Warszawie. W ramach realizacji programu Erasmus Plus uczniowie naszego gimnazjum wraz opiekunami Aleksandrą Spinczyk, Beatą Szulińską, Joanną Baran oraz Krzysztofem Mazurem wczesnym rankiem 17 marca udali się do Warszawy na ekscytujące spotkanie z naukami przyrodniczymi. Wyjazd adresowany był do uczniów klasy 2c Mat-Planeta realizujących innowację pedagogiczną z zakresu nauk przyrodniczych oraz uczniów klasy 3a, którzy przygotowali mini projekty z geografii w ramach programu Erasmus. Pobyt w Koperniku w atrakcyjny sposób uzupełnił wiedzę przekazywaną w szkole. Tutaj nie ma podziałów na przedmioty nauczania i dziedziny nauki, co pozwala w  krótkim czasie zrealizować równocześnie kilka zadań edukacyjnych. W kilkunastoosobowych zespołach, pod okiem specjalistów uczniowie mogli samodzielnie przeprowadzić fascynujące eksperymenty z wykorzystaniem nowoczesnego, profesjonalnego sprzętu. Tematyka wystaw i eksperymentów wychodzi naprzeciw celom podstawy programowej i koresponduje z treściami nauczania w gimnazjum. 

ZDJĘCIA <<

KLASA AKADEMICKA - HUMANISTYCZNA

Uczniowie Akademii Talentów (rozszerzony język polski i język angielski) z klasy 2c uczestniczyli w warsztatach pt. "Jestem rzeźbiarzem". Zajęcia zorganizowała p. Karolina Lesiak. Zadaniem uczniów było wykonanie dowolnych wzorów w mydle. Jak się okazało, było to relaksujące, ale bardzo trudne zadanie. ;)

GIMNAZJALIŚCI!

Myślicie nad wyborem liceum? II LO zaprasza na wydarzenia przygotowane z myślą o Was:
1) 12. 04.17 - Festiwal Nauk Przyrodniczych w Żeromie,
2) 23. 05.17 - Dzień Otwarty Żeroma,
3) 26. 05.17 - Przegląd Twórczości Uczniów Klas z Edukacją Teatralną.

KLASA AKADEMICKA - HUMANISTYCZNA

W ramach edukacji malarskiej uczniowie Akademii Talentów (rozszerzony język polski i język angielski) z klasy 2c uczestniczyli w warsztatach pt. "Zostań malarzem". Zadaniem grupy było namalowanie obrazów inspirowanych szeroko pojętą sztuką współczesną. W radosnej i twórczej atmosferze powstały ciekawe dzieła. Nad pracą uczniów czuwała prof. Karolina Lesiak.

KUBA NA PODIUM!

1 marca 2017 r. odbyła się czwarta edycja konkursu ortograficznego „Trzy Pokolenia” (uczniowie, studenci, seniorzy). Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów z klas: 2A liceum oraz 2C gimnazjum oraz opiekun prof. Karolina Lesiak. Z dumą informujemy, że Jakub Kamiński z klasy 2C gimnazjum obronił zeszłoroczny tytuł Pierwszego Bytomskiego Wicemistrza Ortografii. Gratulacje! Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.

KARNAWAŁ 2017 - PODSUMOWANIE!

Konkurs na najlepsze klasowe przebrania: I miejsce - 3a, II miejsce - 2a, III miejsce - 3b. Konkurs na najlepszą indywidualną stylizację w klimacie filmowym: I miejsce - Marta Płonka/Wiktoria Bara, II miejsce - Marcin Maziarka, III miejsce - Marcin Weistand. Quiz filmowo - sportowy: I miejsce - 2a, II miejsce - 3b, III miejsce - 2b. Gratulujemy!

« 1 2 3 4 5
...
12 »
administratorzy: BMZ, szulbe | wykonanie: kotonski.pl
Menu