Aktualności

Wyniki egzaminu gimnazjalnego

Loginy i hasła do serwisu są do odbioru w sekretariacie szkoły w budynku przy ulicy Żeromskiego.

W dniu 16 czerwca 2017 r. (piątek) NIE ODBYWAJĄ się zajęcia dydaktyczne - zajęcia opiekuńczo-wychowawcze organizuje: 9.00 – 12.00 p. A. Sikora.

Zajęcia te są organizowane w budynku ZSO nr 2 przy ul. Żeromskiego 46.

Wiedźmy w skansenie

7.06.2017 klasa II b była na wycieczce dydaktycznej w skansenie. Opiekę sprawowali p. Ewa Skrzypiec i p. Marian Jakoweńko. Uczniowie mieli za zadanie poszukać elementów wspólnych związanych z duchami, wywoływaniem duchów prezentowanych w II cz.”Dziadów” i zwyczajami obowiązującymi na terenie Śląska i Zagłębia w XIX w. Szczególną uwagę przyciągnęła chałupa miejscowej wiedźmy wypełniona tajemniczymi zapachami ziół i dziwnymi przedmiotami. Wiele emocji wzbudziły też inne chałupy, sprzęty domowego użytku, np takie jak kądziel, kołowrotek, tary do prania i przyrządy do czesania lnu i wełny. Chłopcy zaglądali i patrzyli jak pracuje kierat i do czego służy żuraw przy studni, natomiast panie koniecznie chciały pogłaskać lokalne kozy i pooglądać zające, które w Skansenie czują się jak u siebie w domu. Wokół były posągi południc i dziwnych strzyg. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również budynki dawnego więzienia i szkoły. Uczniowie próbowali zmieścić się w dawne ławki z otworami na kałamarze i rynienkami na pióra. Poznali dawne metody dyscyplinowania niesfornych uczniów.

We wtorek – 6 czerwca 2017r. – klasy gimnazjalne (a, b) naszej szkoły pod opieką Pań: Marzeny Jagody i Magdaleny Paśnik wzięły udział w wycieczce do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, które zostało utworzone w 1947r. KL Auschwitz był największym zniemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych iośrodków Zagłady. Życie straciło tu ponad 1,1 mln mężczyzn, kobiet idzieci. Autentyczne Miejsce Pamięci to dwie części byłego obozu: Auschwitz i Birkenau. Całodniowe zwiedzanie największego cmentarza świata pozostawiło w zwiedzających ogromne wrażenie. Na uwagę zasłużył również przewodnik Sebastian, który w tak ciekawy i sugestywny sposób opowiadał, że wszyscy z ogromnym zainteresowaniem słuchali przejmujących i przerażających opowieści z czasów funkcjonowania obozu. Niektórzy nie mogli pohamować łez. Na twarzach malowały się: smutek, współczucie, powaga, także niedowierzanie. Trudno przecież uwierzyć, by człowiek mógł wyrządzić drugiemu człowiekowi tak wielką krzywdę. Wycieczka skłoniła młodych ludzi z gimnazjum do refleksji na temat historii, ideologii, polityków, a więc spraw ważnych dla całego świata. Zanim uczniowie wyruszyli do Bytomia, uczestniczyli w półtoragodzinnych warsztatach pt.: „ Los dzieci i młodocianych w obozie na podstawie dokumentów, fotografii i relacji”. Powrót do domu nastąpił w późnych godzinach wieczornych.


ZDJĘCIA

TRZYMAJCIE KCIUKI ZA ZAŁOGĘ NASZEJ SZKOŁY!

Rozpoczyna się druga żeromkowa przygoda z morzem. Wypływamy z Gdańska w poniedziałek 29 maja, prawdopodobnie w godzinach wczesnopopołudniowych, żaglowcem STS "Generał Zaruski". Poniżej link, dzięki któremu możecie śledzić nasze aktualne położenie na Morzu Bałtyckim. Na dole strony umieszczone są dwa kolorowe "przyciski", które zaprowadzą Was prosto do nas. Poczujcie smak żeglarskiej przygody z nami. Ahoj.

XI BYTOMSKA OLIMPIADA JĘZYKÓW OBCYCH

20 marca br. w naszej szkole odbył się II etap Olimpiady Językowej. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Konkurowało ze sobą 25 uczniów z 6 bytomskich gimnazjów. Młodzież mogła wykazać się wiedzą z trzech języków: angielskiego, niemieckiego oraz francuskiego. W przerwie uczniowie wzięli udział w zajęciach teatralnych poprowadzonych przez uczniów naszego liceum. Na gości czekał słodki poczęstunek.

W tym roku najlepsi okazali się:

j. angielski:

I miejsce – Joanna Chmiel (Gimnazjum nr1)

II miejsce - Wiktoria Skrzypiec (Gimnazjum nr7)

III miejsce – Paulina Frątczak (ZSO nr1)


j. niemiecki:

I miejsce – Victoria Jastrzębska (ZSO nr1)

II miejsce – Marek Tylkowski (Gimnazjum nr1)

III miejsce – Marlena Kozikowska (ZSO nr1)


j. francuski:

I miejsce – Magdalena Sukar (Gimnazjum nr1)

II miejsce – Maja Grzybowska (Gimnazjum nr1)

III miejsce – Aleksandra Rzycka (Gimnazjum nr1)


Wszystkim serdecznie gratulujemy!KONKURS W BIBLIOTECE

Znalezione obrazy dla zapytania Konkurs Frazeologiczny16.03.17 r. odbył się Szkolny Konkurs Frazeologiczny, którego organizatorem była bibliotekarz szkoły p. Magdalena Rogowicz. Uczniowie musieli wykazać się znajomością znanych polskich przysłów, zwrotów i powiedzeń.
W konkursie wzięły udział 22 osoby. Zwycięzcą został Tomasz Górny z klasy 2a. Gratulujemy!

BIBLIOTEKA OGŁASZA

21.03.17 r. z inicjatywy bibliotekarza szkoły p. Magdaleny Rogowicz odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny pt. "Bohaterowie naszych lektur". W konkursie wzięło udział 11 osób. Zwyciężyła Emilia Zawojek z klasy 2a, która namalowała Zgredka - bohatera cyklu powieści J. K. Rowling pt. "Harry Potter". Gratulacje!

KONKURS DLA ŚCISŁOWCÓW

Znalezione obrazy dla zapytania Kangur Matematyczny


16.03.17 r. uczniowie naszej szkoły: Sandra Uptas(2a), Kamil Matula(2b) i Jakub Kamiński (2cg) uczestniczyli w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". Zadaniem Żeromszczaków było rozwiązanie testu w różnych kategoriach wiekowych. Opiekunem uczniów był prof. Jarosław Żak. Wyniki wkrótce.

ŻEROMSZCZACY W CENTRUM NAUKI KOPERNIK W WARSZAWIE

Po roku nieobecności po raz drugi zawitaliśmy do Centrum Nauki w Warszawie. W ramach realizacji programu Erasmus Plus uczniowie naszego gimnazjum wraz opiekunami Aleksandrą Spinczyk, Beatą Szulińską, Joanną Baran oraz Krzysztofem Mazurem wczesnym rankiem 17 marca udali się do Warszawy na ekscytujące spotkanie z naukami przyrodniczymi. Wyjazd adresowany był do uczniów klasy 2c Mat-Planeta realizujących innowację pedagogiczną z zakresu nauk przyrodniczych oraz uczniów klasy 3a, którzy przygotowali mini projekty z geografii w ramach programu Erasmus. Pobyt w Koperniku w atrakcyjny sposób uzupełnił wiedzę przekazywaną w szkole. Tutaj nie ma podziałów na przedmioty nauczania i dziedziny nauki, co pozwala w  krótkim czasie zrealizować równocześnie kilka zadań edukacyjnych. W kilkunastoosobowych zespołach, pod okiem specjalistów uczniowie mogli samodzielnie przeprowadzić fascynujące eksperymenty z wykorzystaniem nowoczesnego, profesjonalnego sprzętu. Tematyka wystaw i eksperymentów wychodzi naprzeciw celom podstawy programowej i koresponduje z treściami nauczania w gimnazjum. 

ZDJĘCIA <<

« 1 2 3 4 5
...
12 »
administratorzy: BMZ, szulbe | wykonanie: kotonski.pl
Menu