Aktualności

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września  2017 r. (poniedziałek) o godz.11.00 w auli szkolnej.

WYNIKI KONKURSU

Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 4 przeprowadził konkurs na najlepszego nauczyciela. Uczniowie zadecydowali, kto zdobędzie laur pierwszego wśród najlepszych.

W kategorii nauczyciel - kumpel zwyciężyła p. Iwona Franiel 

W kategorii nauczyciel - kosa zwyciężyła p. Ewa Skrzypiec 

W kategorii nauczyciel -€“ mistrz zwyciężyła p. Agnieszka Sikora 

W kategorii najsympatyczniejsza osoba zwyciężyła p. Marianna Niespor

NAJLEPSZA!

Marta Jakimko z klasy 3a uzyskała w tym roku najwyższą średnią przedmiotową w gimnazjum - 5, 26. Gratulujemy!

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO


Zapraszamy na uroczyste zakończenie roku
szkolnego 2016/2017,
które odbędzie się 23.06.2017
o godzinie 11.00
w auli Naszej Szkoły
(budynek przy ulicy Żeromskiego).


Wyglądaj ładniej na wakacje...

14.06.2017 odbyły się w naszej szkole warsztaty dla dziewcząt z zakresu komunikacji niewerbalnej. Tym razem p. Ewa Skrzypiec wprowadziła nasze gimnazjalistki w tajniki postrzegania sylwetki kobiecej. Przekazała też informacje, jak optycznie poprawić proporcje ciała, jak dobrać twarzowe kolory do konkretnej urody i jak dobrać ciekawe kolczyki, dodatki do twarzy o różnych kształtach i proporcjach. Gimnazjalistki miały mnóstwo pytań i wątpliwości, ale jedno jest pewne: każda kobietka jest piękna i zasługuje na odrobinę uwagi.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego

Loginy i hasła do serwisu są do odbioru w sekretariacie szkoły w budynku przy ulicy Żeromskiego.

W dniu 16 czerwca 2017 r. (piątek) NIE ODBYWAJĄ się zajęcia dydaktyczne - zajęcia opiekuńczo-wychowawcze organizuje: 9.00 – 12.00 p. A. Sikora.

Zajęcia te są organizowane w budynku ZSO nr 2 przy ul. Żeromskiego 46.

Wiedźmy w skansenie

7.06.2017 klasa II b była na wycieczce dydaktycznej w skansenie. Opiekę sprawowali p. Ewa Skrzypiec i p. Marian Jakoweńko. Uczniowie mieli za zadanie poszukać elementów wspólnych związanych z duchami, wywoływaniem duchów prezentowanych w II cz.”Dziadów” i zwyczajami obowiązującymi na terenie Śląska i Zagłębia w XIX w. Szczególną uwagę przyciągnęła chałupa miejscowej wiedźmy wypełniona tajemniczymi zapachami ziół i dziwnymi przedmiotami. Wiele emocji wzbudziły też inne chałupy, sprzęty domowego użytku, np takie jak kądziel, kołowrotek, tary do prania i przyrządy do czesania lnu i wełny. Chłopcy zaglądali i patrzyli jak pracuje kierat i do czego służy żuraw przy studni, natomiast panie koniecznie chciały pogłaskać lokalne kozy i pooglądać zające, które w Skansenie czują się jak u siebie w domu. Wokół były posągi południc i dziwnych strzyg. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również budynki dawnego więzienia i szkoły. Uczniowie próbowali zmieścić się w dawne ławki z otworami na kałamarze i rynienkami na pióra. Poznali dawne metody dyscyplinowania niesfornych uczniów.

We wtorek – 6 czerwca 2017r. – klasy gimnazjalne (a, b) naszej szkoły pod opieką Pań: Marzeny Jagody i Magdaleny Paśnik wzięły udział w wycieczce do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, które zostało utworzone w 1947r. KL Auschwitz był największym zniemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych iośrodków Zagłady. Życie straciło tu ponad 1,1 mln mężczyzn, kobiet idzieci. Autentyczne Miejsce Pamięci to dwie części byłego obozu: Auschwitz i Birkenau. Całodniowe zwiedzanie największego cmentarza świata pozostawiło w zwiedzających ogromne wrażenie. Na uwagę zasłużył również przewodnik Sebastian, który w tak ciekawy i sugestywny sposób opowiadał, że wszyscy z ogromnym zainteresowaniem słuchali przejmujących i przerażających opowieści z czasów funkcjonowania obozu. Niektórzy nie mogli pohamować łez. Na twarzach malowały się: smutek, współczucie, powaga, także niedowierzanie. Trudno przecież uwierzyć, by człowiek mógł wyrządzić drugiemu człowiekowi tak wielką krzywdę. Wycieczka skłoniła młodych ludzi z gimnazjum do refleksji na temat historii, ideologii, polityków, a więc spraw ważnych dla całego świata. Zanim uczniowie wyruszyli do Bytomia, uczestniczyli w półtoragodzinnych warsztatach pt.: „ Los dzieci i młodocianych w obozie na podstawie dokumentów, fotografii i relacji”. Powrót do domu nastąpił w późnych godzinach wieczornych.


ZDJĘCIA

TRZYMAJCIE KCIUKI ZA ZAŁOGĘ NASZEJ SZKOŁY!

Rozpoczyna się druga żeromkowa przygoda z morzem. Wypływamy z Gdańska w poniedziałek 29 maja, prawdopodobnie w godzinach wczesnopopołudniowych, żaglowcem STS "Generał Zaruski". Poniżej link, dzięki któremu możecie śledzić nasze aktualne położenie na Morzu Bałtyckim. Na dole strony umieszczone są dwa kolorowe "przyciski", które zaprowadzą Was prosto do nas. Poczujcie smak żeglarskiej przygody z nami. Ahoj.

« 1 2 3 4 5
...
13 »
administratorzy: BMZ, szulbe | wykonanie: kotonski.pl
Menu