KONKURS W BIBLIOTECE

Znalezione obrazy dla zapytania Konkurs Frazeologiczny

16.03.17 r. odbył się Szkolny Konkurs Frazeologiczny, którego organizatorem była bibliotekarz szkoły p. Magdalena Rogowicz. Uczniowie musieli wykazać się znajomością znanych polskich przysłów, zwrotów i powiedzeń.
W konkursie wzięły udział 22 osoby. Zwycięzcą został Tomasz Górny z klasy 2a. Gratulujemy!

BIBLIOTEKA OGŁASZA

21.03.17 r. z inicjatywy bibliotekarza szkoły p. Magdaleny Rogowicz odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny pt. "Bohaterowie naszych lektur". W konkursie wzięło udział 11 osób. Zwyciężyła Emilia Zawojek z klasy 2a, która namalowała Zgredka - bohatera cyklu powieści J. K. Rowling pt. "Harry Potter". Gratulacje!

KONKURS DLA ŚCISŁOWCÓW

Znalezione obrazy dla zapytania Kangur Matematyczny

16.03.17 r. uczniowie naszej szkoły: Sandra Uptas(2a), Kamil Matula(2b) i Jakub Kamiński (2cg) uczestniczyli w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". Zadaniem Żeromszczaków było rozwiązanie testu w różnych kategoriach wiekowych. Opiekunem uczniów był prof. Jarosław Żak. Wyniki wkrótce.

ŻEROMSZCZACY W CENTRUM NAUKI KOPERNIK W WARSZAWIE

Po roku nieobecności po raz drugi zawitaliśmy do Centrum Nauki w Warszawie. W ramach realizacji programu Erasmus Plus uczniowie naszego gimnazjum wraz opiekunami Aleksandrą Spinczyk, Beatą Szulińską, Joanną Baran oraz Krzysztofem Mazurem wczesnym rankiem 17 marca udali się do Warszawy na ekscytujące spotkanie z naukami przyrodniczymi. Wyjazd adresowany był do uczniów klasy 2c Mat-Planeta realizujących innowację pedagogiczną z zakresu nauk przyrodniczych oraz uczniów klasy 3a, którzy przygotowali mini projekty z geografii w ramach programu Erasmus. Pobyt w Koperniku w atrakcyjny sposób uzupełnił wiedzę przekazywaną w szkole. Tutaj nie ma podziałów na przedmioty nauczania i dziedziny nauki, co pozwala w  krótkim czasie zrealizować równocześnie kilka zadań edukacyjnych. W kilkunastoosobowych zespołach, pod okiem specjalistów uczniowie mogli samodzielnie przeprowadzić fascynujące eksperymenty z wykorzystaniem nowoczesnego, profesjonalnego sprzętu. Tematyka wystaw i eksperymentów wychodzi naprzeciw celom podstawy programowej i koresponduje z treściami nauczania w gimnazjum.

ZDJĘCIA <<

KLASA AKADEMICKA - HUMANISTYCZNA

Uczniowie Akademii Talentów (rozszerzony język polski i język angielski) z klasy 2c uczestniczyli w warsztatach pt. "Jestem rzeźbiarzem". Zajęcia zorganizowała p. Karolina Lesiak. Zadaniem uczniów było wykonanie dowolnych wzorów w mydle. Jak się okazało, było to relaksujące, ale bardzo trudne zadanie. ;)

GIMNAZJALIŚCI!

Myślicie nad wyborem liceum? II LO zaprasza na wydarzenia przygotowane z myślą o Was:
1) 12. 04.17 - Festiwal Nauk Przyrodniczych w Żeromie,
2) 23. 05.17 - Dzień Otwarty Żeroma,
3) 26. 05.17 - Przegląd Twórczości Uczniów Klas z Edukacją Teatralną.

KLASA AKADEMICKA - HUMANISTYCZNA

W ramach edukacji malarskiej uczniowie Akademii Talentów (rozszerzony język polski i język angielski) z klasy 2c uczestniczyli w warsztatach pt. "Zostań malarzem". Zadaniem grupy było namalowanie obrazów inspirowanych szeroko pojętą sztuką współczesną. W radosnej i twórczej atmosferze powstały ciekawe dzieła. Nad pracą uczniów czuwała prof. Karolina Lesiak.

KUBA NA PODIUM!

1 marca 2017 r. odbyła się czwarta edycja konkursu ortograficznego „Trzy Pokolenia” (uczniowie, studenci, seniorzy). Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów z klas: 2A liceum oraz 2C gimnazjum oraz opiekun prof. Karolina Lesiak. Z dumą informujemy, że Jakub Kamiński z klasy 2C gimnazjum obronił zeszłoroczny tytuł Pierwszego Bytomskiego Wicemistrza Ortografii. Gratulacje! Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.

KARNAWAŁ 2017 - PODSUMOWANIE!

Konkurs na najlepsze klasowe przebrania: I miejsce - 3a, II miejsce - 2a, III miejsce - 3b. Konkurs na najlepszą indywidualną stylizację w klimacie filmowym: I miejsce - Marta Płonka/Wiktoria Bara, II miejsce - Marcin Maziarka, III miejsce - Marcin Weistand. Quiz filmowo - sportowy: I miejsce - 2a, II miejsce - 3b, III miejsce - 2b. Gratulujemy!

FILMOWY KARNAWAŁ

28.02.17 r. odbył się karnawał dla uczniów i sympatyków Żeroma. Za organizację odpowiadali nauczyciele wychowania fizycznego: prof. Justyna Olek, prof. Paweł Markiefka, prof. Marta Wężyk. Zadaniem Żeromszczaków było przygotowanie konkursowych kreacji nawiązujących do postaci z filmów, udział w quizie filmowo- sportowym oraz upieczenie ciast (dominowały czekoladowe). Ostatnim punktem programu była dyskoteka. Karnawałowe szaleństwa potwierdziły, że w naszej szkole są niezwykle kreatywni nauczyciele i uczniowie. Ciekawe, co wymyślą w przyszłym roku?

ZDJĘCIA<<

« 1 2 3 4 5