Data dodania: 2018-06-12

Wnioski i świadczenie z programu rządowego "DOBRY START" można składać on-line od 1 lipca 2018 r. przez portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną.

Od 1 sierpnia 2018 r. można złożyć tradycyjny papierowy wniosek. Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę we wrześniu. Wniosek można złożyć w urzędzie miasta, gminy albo w ośrodku pomocy społecznej.

OGRÓD DOŚWIADCZEŃ IM. STANISŁAWA LEMA w Krakowie.

W ubiegłą środę, tj. 30.05. br. grupa naszych Gimnazjalistów /kl. 3b, 3c i 2c/, pod opieką nauczycieli –Marii Gutkowskiej i Agnieszki Sikory zwiedziła OGRÓD DOŚWIADCZEŃ IM. STANISŁAWA LEMA w Krakowie.
W tym nietypowym Ogrodzie  rozmieszczono szereg stanowisk z urządzeniami, które pozwalają na lepsze zrozumienie  praw fizyki.  Każde z urządzeń prezentuje jedno lub kilka zjawisk fizycznych, a osiągnięcie celu nigdy nie polega na zasadzie „wciśnij guzik i obserwuj”. Proces poznania toczy się tam przez zwykłą zabawę.
Korzystając z dobrej pogody uczniowie mieli okazję zwiedzić Ogród najpierw
z przewodnikiem, a następnie indywidualnie. Dodatkową atrakcją był udział uczniów w zajęciach warsztatowych z akustyki pod hasłem „Trąbka kibica”.
W drodze powrotnej udało nam się przespacerować po krakowskiej Starówce.
Pogoda i humory dopisały, wróciliśmy zadowoleni.

Maria Gutkowska

O zwiedzaniu Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu

W środę 6 czerwca 2018r. klasy z gimnazjum: III b, III c, II b i dziesięcioro uczniów z klasy III a wyruszyło na jednodniową wycieczkę do muzeum w Oświęcimiu. Opiekunami były prof. Marzena Jagoda,  prof. Maria Kowalik,  prof. Karolina Lesiak, prof. Ewa Skrzypiec.

O wczesnej porze – 6.30 – autobus wyruszył w określonym celu.  Kierowca bezpiecznie dowiózł na miejsce spotkania z przewodnikami: Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. O g. 8.00 rozpoczęła się podróż w przeszłość. Zwiedzano KL Auschwitz I i KL Auschwitz II Birkenau.

W dniu 01 czerwca 2018 r. (piątek) NIE ODBYWAJĄ się zajęcia dydaktyczne.

Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze organizuje: p. Agnieszka Sikora (9.00-12.00)

Powrót na zajęcia – 04 czerwca 2018 r. (poniedziałek).

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu prosi o przekazanie rodzicom informacji o terminie składania faktur na stypendia socjalne. Faktury należy składać w terminie od 7.05. do 2.07 2018 r. Adres: MOPR Bytom, ul. Łużycka 12.

11.11.17

Dziękujemy klasie 2a gimnazjum oraz wychowawcy p. Joannie Matys za przygotowanie akademii z okazji Święta Niepodległości.
Cieszymy się, że w sobotę, podczas lokalnych obchodów święta, naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy oraz p. I. Franiel p. T. Rombek.

ŻEROMWEEN

Wyniki konkursu na najlepsze przebranie:
I miejsce - klasa 3a, II miejsce - klasa 2c, III miejsce - klasa 2a.
Najlepiej przebrana dziewczyna - Martyna Paszkiewicz z 3a, najlepiej przebrany chłopak - Marcin Maziarka z 3a, wyróżnienie - Weronika Weistand z 3a.

Gratulujemy!

ZDJĘCIA <<

Osobliwości Świata Fizyki

W ubiegły poniedziałek, tj. 25 września, grupa chętnych uczniów klas III naszego gimnazjum, uczestniczyła w cyklu wykładów w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego,
w ramach tzw. Osobliwości Świata Fizyki”
Uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładów w trzech niezależnych blokach tematycznych: „Elektromagnetyzm wokół nas”, „Fizyka na wakacjach”, „Ciepło, zimno, gorąco, mróz!”.
Wszystkie wykłady były urozmaicone licznymi doświadczeniami. Najbardziej podobały się zajęcia z termodynamiki. Nasi uczniowie czynnie włączyli się z zabawne doswiadczenia /zdjęcia w załączeniu/.
W ramach wycieczki uczniowie mogli przekonać się jak pięknieje stolica naszego województwa. Wykorzystując dobrą pogodę, zrobiliśmy sobie spacer przez zupełnie nową dzielnicę Katowic tzw. Strefę Kultury, którą, oprócz „Spodka”, tworzą trzy potężne inwestycje – Międzynarodowe Centrum Kongresowe, nowa siedziba Narodowej Orkiestry Polskiego Radia i Muzeum Śląskie.

Data dodania: 2017-09-18

WYJAZD NARCIARSKI

OBIADY W SZKOLE

Informujemy zainteresowanych Rodziców, że koszt obiadów za wrzesień wynosi 68 zł, a pieniądze należy wpłacać na konto szkoły do 6 września.

« 1 2 3
...