Bytomski Festiwal Nauki i Sztuki

Nasza szkoła kolejny raz bierze udział w Bytomskim Festiwalu Nauki
i Sztuki. Serdecznie zapraszamy!

Program:

1 dzień: 24.03.15

09.00 - 12.00 "Jan Paweł II - współczesny Leonardo da Vinci"(gra edukacyjna dla uczniów SP i GIM,montaż słowno-muzyczny w wykonaniu klas teatralnych, wystawa plastyczna prac uczniów klas I).

2 dzień: 25.03.15

09.00 - 12.00 "Spotkanie ze światłem" (doświadczenia z optyki dla uczniów SP i GIM),

09.00 - 11.00 "Nowoczesne technologie - światło" (IX Bytomska Olimpiada Języków Obcych, II etap dla uczniów SP i GIM).

Data dodania: 2014-11-04

Uwaga gimnazjaliści!!!

Ogłaszamy zapisy drużyn do Mistrzostw Gimnazjum nr 4 w siatkówce

dziewcząt o chłopców.

Karty zgłoszeniowe powinny zawierać:

- klasę, nazwę drużyny, imiona i nazwiska zawodników.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli wf do dnia 15 listopada 2015r.

Data dodania: 2014-10-18

Śląska Noc Naukowców 2014

18 października 2014r. grupa uczniów klasy IIa gimnazjum pod opieką nauczyciela matematyki, mgr Aliny Witek udała się na zajęcia organizowane przez Politechnikę Śląską w ramach Śląskiej Nocy Naukowców 2014. Młodzież uczestniczyła w arcyciekawym i tajemniczym wykładzie dotyczącym fraktali, następnie uczniowie zwiedzili wystawę prac przygotowaną przez studentów politechniki. Kolejnym punktem programu były warsztaty z geometrii przestrzennej. W międzyczasie uczniowie mieli okazję zobaczyć osadę człowieka pierwotnego i wczuć się w atmosferę tamtej epoki. Po powrocie do świata współczesnego zdobyliśmy drugi brzeg przechodząc przez najdłuższy w Europie papierowy most wykonany przez studentów Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej. Pełni wrażeń i miłych wspomnień obiecaliśmy sobie wyruszyć na Śląską Noc w 2015 roku. Zapraszamy ciekawych świata i nowinek naukowych na kolejne spotkanie . Do zobaczenia.

Zdjęcia <<

WYNIKI KONKURSU NAJLEPSI NAUCZYCIELE I PRACOWNICY GIMNAZJUM nr 4

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2014

KATEGORIA

OPIS

ZWYCIĘZCA

LICZBA GŁOSÓW

MISTRZ

Nauczyciel, który jest postacią wybitną, autorytetem

i fachowcem, wręcz ideałem.

pani Katarzyna Gwóźdź

KUMPEL

Nauczyciel, który jest komunikatywny, potrafi zjednać sobie uczniów,

nie stwarza dystansu, lubi uczniów.

pani Alina Witek

KOSA

Nauczyciel, który jest stanowczy i wymagając,

ale potrafi nauczyć, a jego uczniowie odnoszą sukcesy.

pani Ewa Skrzypiec

SYMPATYCZNY PRACOWNIK

Osoba, która nie jest nauczycielem, ale uczniowie ją lubią.

pan Marek Szornal

Data dodania: 2014-10-15

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

15 października w Gimnazjum nr 4 obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Część oficjalną przygotował Samorząd Uczniowski,
a część artystyczną (w formie audycji radiowej) - klasa III A pod kierunkiem p. Barbary Palki-Kupczak. Uczniowie wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły własnoręcznie wykonane laurki i karty okolicznościowe.

Data dodania: 2014-09-30

Świętujemy Dzień Chłopca

30 września to Dzień Chłopca, Chłopaka. Pamiętałyśmy tego dnia o naszych Kolegach. Z tej to okazji powstał montaż słowno-muzyczny. Za pośrednictwem szkolnego radiowęzła przekazałyśmy również chłopięcej części Gimnazjum najserdeczniejsze życzenia. Okazało się, że nie tylko my, koleżanki , pamiętałyśmy o chłopcach . Miły akcent przygotowała Pani Dyrektor. Wszystkim chłopcom złożyła życzenia i obdarowała ich słodkościami ukrytymi w przepastnym koszu niespodziankowym.

Data dodania: 2014-09-24

Pasowanie na gimnazjalistę

24 września 2014 roku w auli naszej szkoły odbyła się uroczystość "Pasowania na ucznia". Pierwszoklasistów powitała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Julia Ogierman. Zgodnie z tradycją nowi uczniowie złożyli ślubowanie , a Pani Dyrektor Katarzyna Trójca -Czornik przyjęła ich w poczet społeczności uczniowskiej. Koleżanki i koledzy z klasy IIA pod kierunkiem wychowawcy mgr Joanny Matys przygotowali zestaw gier , zabaw i innych atrakcji, w których nowo pasowani chętnie uczestniczyli i odważnie poddawali się otrzęsinom.

Data dodania: 2014-09-01

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Dzisiaj w auli szkoły przy ulicy Żeromskiego otworzyliśmy nowy rozdział w historii Gimnazjum nr 4. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny z nową kadrą nauczycieli i tymi, którzy nie chcieli rozstać się z nami i nie trudne są im wyzwania wychowawcze. Dyrekcja przywitała nas bardzo miło, a przedstawiciele liceum przygotowali dla nas program artystyczny. Dziękujemy za miłe przyjęcie. Postaramy się nie zawieść pokładanych w nas nadziei.

« 1
...